Działać czy nie działać?

Jeden z ostatnich rozkładów był bardzo ciekawy, ponieważ było to czytanie z serii “Pasywna-Aktywna Przyszłość”. Bardzo lubię pracować w tym układzie, ponieważ przy niewielkiej ilości Kart potrafi nam się pokazywać sytuacja z punktów widzenia i perspektywy, której dotąd nie braliśmy w ogóle pod uwagę. A moim zdaniem właśnie w tym Karty Tarota swietnie się sprawdzają – w pokazywaniu nam szerszej perspektywy i uświadamianiu rzeczy, których, być może, wcześniej nie byliśmy lub nie chcieliśmy być świadomi. Dzięki temu człowiek może dysponować szerszą perspektywa przygotowująca do podjęcia jakichś decyzji – czy to na temat działania czy tez jego braku, jak w przypadku tego czytania.

Seeker (tak nazywam osobę szukająca odpowiedzi bez względu na płeć, wiek, pochodzenie czy narodowość) ma pracę, która jest obarczona swego rodzaju sezonowością i akurat okres letni to czas mniejszej liczby klientów. Pytanie, jakie przyświecało temu czytaniu, dotyczyło tego, czy generalnie rzecz biorąc jest sens angażować się aktywne poszukiwanie nowych klientów na okres tego zastoju czy jednak nie ma to sensu ze względu właśnie na taki, a nie inny moment roku, bo nie przeniesie to oczekiwanych efektów.

Pierwsza Karta w czytaniu miała odpowiedzieć na pytanie, jaka jest ogólna obecna sytuacja. Na tym miejscu pojawiła się Karta Pazia Różdżek. Jest to chyba najlepsza możliwa Karta do opisania aktualnej sytuacji Seekera z tego względu, że ona właśnie w tym momencie dokładnie przedstawia to poszukiwanie odpowiedzi na pytania i rozważanie różnych opcji, dosłownie eksplorowanie świata i możliwości oraz możliwych scenariuszy.

Druga pozycja była odpowiedzia na pytanie o tak zwaną pasywną przyszłość, czyli jaki jest najbardziej prawdopodobny efekt i konsekwencje, jeśli Seeker nic nie zrobi obecnie, nie podejmie żadnych działań , ani nie zdecyduje się na ten krok – po prostu będzie iść dzień za dniem bez żadnych konkretnych decyzji. Talia wydała tutaj Kartę Wielkich Arkan nr 4, czyli Cesarza. Jest to potężna energia (jak wszystkie Wielkie Arkana, które są bardzo dużymi wykrzyknikami) i dodatkowo jest to Karta symbolizująca osobę spod znaku Barana – dokładnie tak, jak Seeker. Natomiast wracając do odpowiedzi na pytanie, jaki jest najbardziej prawdopodobny rezultat braku aktywności czyli po prostu pasywnego oczekiwania na każdy kolejny dzień, ta Karta mówi o tym, że Seeker jest panem dosłownie swojego własnego życia i nic nie robiąc kierunku znalezienia nowych klientów będzie móc po prostu z tego życia korzystać i poczuć się panem swojego czasu. Co więcej, jest to Karta symbolizująca dla mnie zazwyczaj stawianie granic, asertywność, kontrolowania swojego życia. podejmowania takich decyzji, które są najbardziej dla nas w danym momencie odpowiednie, ponieważ Cesarz doskonale wie, jak rządzić swoim królestwem. czy to na poziomie świadomym, czy nieświadome posiada tę wiedzę, jest specjalistą od swojego życia.

Reasumując, wynika z tego. że według moich Kart, jeśli Seeker nie zdecyduje się na podjęcie jakichkolwiek działań w celu znalezienia nowych klientów w najbliższym czasie, wówczas nic złego się nie stanie – wręcz przeciwnie, będzie w zgodzie ze sobą.

Na trzecim miejscu jest Karta odpowiadające na pytanie, jaki będzie najbardziej prawdopodobny rezultat, jeśli Seeker zdecyduje się na aktywność, czyli w tym wypadku zdecyduje się na aktywne poszukiwanie nowych klientów – poprzez ogłoszenia, poprzez system poleceń, etc, innymi słowy zdecyduje się na proaktywność i działanie. I tutaj Talia wydała drugą Kartę Wielkich Arkan, tym razem nr 13 czyli Śmierć.

Dla mnie jest to każdorazowo bardzo istotna informacja o tym, że ktoś właśnie przeszedł, przechodzi lub będzie przechodził okres transformacji, bardzo dużej zmiany, zakończenie jednego cyklu i rozpoczęcie nowego. Nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze jest to przyjemne, jednakże w efekcie prowadzi do naszego wzrostu i rozwoju, i naprawdę do poprawienia naszej sytuacji. W żadnym razie i w żadnym aspekcie nie jest to dla mnie Karta jakkolwiek negatywna – nawet jeśli ta transformacja i zmiana może być ciężka.

Jednakże jest jeszcze drugie dno tej Karty dla mnie, a mianowicie symbolicznie właśnie koniec, czas bez działania, moment nieurodzaju, czas odpoczynku, tkwienie w miejscu. Całkowicie pasywny okres. I to jest właśnie to, co Tarot chciał Seekerowi przekazać – mianowicie podjęcie działań na poszukiwanie nowych klientów najzwyczajniej świecie się nie sprawdzi, nie przyniesie pokładanych w tym działaniu nadziei, jest skazane na niepowodzenie z tego względu, że po prostu jest to dosłownie martwy sezon w branży Seekera. Bardzo wyraźnie więc Talia dała do zrozumienia, że o ile niepodjęcie żadnych działań i życie tak, jak jest obecnie, nie prowadzi absolutnie do żadnych negatywnych konsekwencji – wręcz przeciwnie, pozwoli na pozytywne odczucia, o tyle proaktywność i aktywne poszukiwanie klientów, i podjęcie działań mniej lub bardziej zaawansowanych celu znalezienia nowych odbiorców zajmie czas i zapewne środki, jednakże nie przyniesie pokładanych w nich nadziei ani oczekiwań. To nie jest po prostu ten moment. Oczywiście, tutaj należy wspomnieć, że czytanie jest przeznaczone dla tej konkretnej, jednej osoby i być może w cudzej sytuacji, u innego klienta w innej branży w innej sytuacji życiowej ta Karta miałaby zupełnie inne znaczenie. Zatem tutaj zawsze należy brać pod uwagę aspekt tej konkretnej osoby, dla której Karty Tarota są rozkładane.

Na czwartej pozycji jest Karta odpowiadające na pytania, o czym Seeker nie wie lub czego nie jest świadomy i tutaj 4 Różdżek. Dla wielu znanych mi Tarocistów jest to Karta, która mówi o okazji do świętowania, czasem o zaręczynach, romansie, czasem o ślubie – jak nie własnym, to cudzym, na którym się będzie – jednakże dla mnie zazwyczaj jest to Karta mówiąca o dodatkowej pracy, którą należy wykonać na drodze do osiągnięcia swojego celu, W tym momencie jesteśmy na półmetku I jakkolwiek pozytywnie i sukcesem dotąd ten półmetek by nam nie szedł, to jednak czeka nas jeszcze staranna i rzetelna praca do wykonania, zanim ten ostateczny cel zostanie osiągnięty. A jednak tutaj, w tym czytaniu, na tej pozycji rzeczywiście ta Karta przyjęła znaczenie najczęściej spotykane – innymi słowy, ten martwy dla Seekera czas w roku jest martwy wtedy dosłownie z tego powodu, że klienci i odbiorcy tych usług zajęci są świętowaniem, spędzaniem czasu z rodziną, czyli urlopami, wyjazdami, rodzinnymi, komuniami, weselami i różnego rodzaju wspólnymi rodzinnymi uroczystościami, Najzwyczajniej nie jest to moment, w którym mogliby zobowiązać się do rzetelnego i długotrwałego korzystania z usług Seekera.

Postanowiłam obliczyć także ezoteryczny symbol tego konkretnego czytania i okazało się, że jest to dwudziesta pierwsza Karta Wielkich Arkan czyli Świat. I jest to niesamowite, jak obejmuje ona soba całe do czytania, ponieważ symbolika tej Karty to dla mnie cykliczność życia, to ukończenia pewnego etapu – w tym wypadku zamknięcie bardzo długiego i bardzo gorącego sezonu w życiu Seekera,, możliwość tak naprawdę odpoczęcia i celebrowania tego, co się osiągnęło, bo był to rok obfitujący w sukcesy i ta Karta to potwierdza, A z drugiej strony jest to też przygotowanie przed rozpoczęciem kolejnego cyklu intensywnej pracy, ponieważ tak działa Koło Zycia i tak cyklicznie przebieg naszego życia zazwyczaj się układa. Innymi słowy, jest to kolejna potwierdzenie od Kart dla Seekera, że to nie jest moment na szukanie nowych klientów po to, by zapełnić ten martwy sezon – przeciwnie, jest to czas na docenienie siebie, odczucie dumy za wykonaną pracę we wcześniejszym, właśnie zakończonym, intensywnym gorącym sezonie i nabranie sił na rozpoczęcie nowego za kilka-kilkanaście tygodni.

Dodatkową Kartą, którą postanowiłam uzupełnić to czytanie, jest Karta Przepowiedni, która nie należy do Tarota, i miała ona odpowiedzieć na pytanie, jaka jest ogólna wskazówka lub wiadomość dla Seekera w kwestii pierwotnego pytania – co Universum/Wszechświat/Siła Wyższa/etc chce przekazać Seekerowi. I tutaj pojawiła się Karta nr 48 zatytułowana POISED, w pozycji odwróconej. I jest niesamowite, jak doskonale uzupełnia i wyjaśnia jednocześnie Kartę Wielkich Arkan Smierć oraz kartę 4 Różdżek z tego względu, że treść tej przepowiedni mówi dosłownie – nie jesteś gotów, by iść naprzód w tym momencie i to jest zupełnie ok. W tej chwili należy odłożyć działania na później.

Pamiętam, z jakim sceptycyzmem podchodziłam do łączonych czytań, gdy rozkład Tarota ktoś uzupełniał Kartą albo kilkoma Kartami lub nawet całym dodatkowym rozkładem Kart Przepowiedni lub innych Kart z przesłaniami. Muszę jednak powiedzieć, że ta konkretna talia Przepowiedni niesamowicie moje czytania podsumowuje lub wyjaśnia wątpliwości i jednocześnie klaruje całą sytuację. I dokładnie tak stało się tutaj. To też dodatkowo wyjaśnia, dlaczego na pozycji pasywnej przyszłości – czyli w momencie, gdy Seeker nie podejmie absolutnie żadnego działania – pojawiła się Karta Wielkich Arkan, Cesarz, mówiący o tym, że wszystko jest w porządku i jest dokładnie tak, jak powinno być dla naszego najwyższego dobra.

Czy Seeker zrobi to, co zasugerowały karty? To wszystko zależy od człowieka. Należy pamiętać, że w moim podejściu Tarot oraz inne systemy tego typu są doskonałym narzędziem do rozszerzenia perspektywy i dopuszczania do świadomości rzeczy, których być może nie umieliśmy lub nawet nie chcieliśmy dopuścić i się im przyjrzeć. Seeker ma teraz pełniejszy obraz sytuacji i może jeszcze raz przemyśleć, jakie skutki będzie miało podjęcie działania i szukanie nowych klientów, lub niepodejmowania działania i pozostawienie sytuacji samej sobie na ten moment. Dzięki temu, że czytanie wysyłane jest przeze mnie razem ze zdjęciami w pliku PDF Seeker zawsze może do tego czytania wrócić, wielokrotnie je czytać aż do momentu, w którym świadomie podejmie decyzję. Pamiętać trzeba, że ja przekazuje tylko wskazówki i sugestie od moich Kart – w żadnym razie nie jest to jedynie słuszna wyrocznia i odgórny nakaz postępowania w taki , a nie w inny sposób, ponieważ to by zakładało, że nasz los jest z góry przesądzony i określony, a ja akurat w to nie wierzę i z tej perspektywy wykonuje moje rozkłady. Jednakże jeśli ktoś ma takie podejście, to będzie w stanie znaleźć Tarociste rozkładającego karty właśnie w tym duchu. 

Published by The Tranquility Tarot

Welcome to my blog where I share the Tarot readings on different topics. I hope you will find your safe space here with like-minded people. Feel free to contact me anytime. Enjoy! Witam na mojej stronie z rozkładami Tarota. Mam nadzieję że odnajdziesz się w tej bezpiecznej przestrzeni wśród podobnie myślących ludzi. Zawsze tez możesz się ze mną skontaktować. Inspirującej lektury!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: