Nów w Rybach

Księżyc w Nowiu to bardzo interesujący moment w miesiącu, ponieważ można zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, co chcemy osiągnąć. To świetny czas na ustalenie intencji, pracę nad celami i próbę znalezienia sposobu na ich osiągnięcie. 

Kilka dni temu mieliśmy Księżyc w Nowiu w Rybach i to jest czytanie jest dla osoby, która chciała wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać swoją energię w ciągu najbliższych czterech tygodni. A więc zacznijmy.

Pierwsza karta odpowiada na pytanie, co jest głównym tematem tego sezonu Ryb, i tutaj 6 Pentakli. Karta ta symbolizuje potrzebę równowagi między dawaniem a otrzymywaniem i – w zależności od sytuacji osoby pytającej – może dotyczyć życia osobistego, zawodowego lub obu. Musimy jednak pamiętać, że nie chodzi tylko o aspekt finansowy, ale także o nasz czas, energię czy pomoc, czyli innymi słowy wszystko, co dajemy innym, powinniśmy być również otwarci i gotowi na przyjęcie od nich, bo to jedyny sposób na osiągnięcie równowagi i harmonii.

Druga karta jest odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób ta osoba może głębiej siegnąć do swojej intuicji podczas tego cyklu, tutaj niesamowita karta Wielkich Arkan, Mag. Mag mówi o korzystaniu z intuicji i dobrych przeczuć. To bardzo wyraźny znak dla Poszukiwacza, że naprawdę nadszedł czas, aby stworzył wizję życia, którego pragnie, i zaczął nad nią pracować, ponieważ jest to jedyny sposób na zamanifestowanie swojego go w rzeczywistości. Postać na karcie pokazuje „jak na górze, tak i na dole”, ponieważ nie możemy tylko myśleć lub marzyć o czymś, nic nie robiąc! Musimy podjąć jakieś działania!

I to bardzo ładnie łączy się z kartą numer sześć, odpowiadającą na pytanie o podążanie za marzeniami i pragnieniami, 2 Mieczy. W tym konkretnym czytaniu ta karta mówi, że decyzje trzeba podejmować i co najważniejsze, trzeba je podejmować nie tylko umysłem, logiką, ale też sercem i intuicją. Innymi słowy, ta osoba musi zaufać swojej intuicji i przeczuciom, i zacząć działać zgodnie z nimi.

A to nie koniec! W czytaniu jest jeszcze jedna karta, która mówi dokładnie to samo: na czym ta osoba musi się skupić podczas tego okresu? Odpowiedź Tarota to odwrócone 3 Różdżki. W tym właśnie rozkładzie jest to symbol i bardzo bezpośrednie przesłanie, aby zacząć działać. Nie ma już czasu na czekanie, na zastój. To czas, kiedy naprawdę trzeba wykonać zadanie.

Karta numer cztery jest odpowiedzią na pytanie, co ta osoba musi teraz odpuścić i otrzymaliśmy kartę 5 Pucharów. To kolejna niesamowita odpowiedź. Dlaczego? Ponieważ postać na tej konkretnej karcie jest smutna, zajęta opłakiwaniem rzeczy, które już się wydarzyły. Ale lekcja jest taka, że to, co się stało, już się stało, i musimy iść dalej, odwrócić się plecami do przeszłości i zacząć iść do przodu. Musimy rozpocząć naszą przyszłość.

Na pozycji numer pięć dostaliśmy dwie karty, 9 Mieczy i 4 Mieczy i są one odpowiedzią na pytanie, jak ta osoba może lepiej wyrazić swoje emocje podczas tego cyklu księżycowego. I tutaj mamy dwie bardzo konkretne i bezpośrednie rady: po pierwsze, ta osoba naprawdę musi wyjść ze swojej głowy , ponieważ ruminowanie i skupianie się na negatywnych, niepokojących i stresujących myślach i tak, i tak nie pomoże. Druga rada sugeruje, aby trzymać się z daleka od cudzych dramatów, pilnować swoich spraw i po prostu zachować spokój, a nawet odpocząć.

Jaki następny krok powinna rozważyć ta osoba? Księżniczka Pentakli, więc w tradycyjnych taliach Tarota jest odpowiednikiem Pazia Pentakli. Oznacza to uczenie się, doskonalenie umiejętności, stawanie się coraz lepszym w swojej dziedzinie. Może to oznaczać również kurs lub szkolenie. Zauważcie, jak spójny jest ten przekaz – kolejny raz jest mowa o podjęciu działań a zamiast bezczynności.

Ostatnia karta tej sesji to karta numer osiem z wiadomością od Duchowych Przewodników, Wielkie Arkana numer 21, czyli Świat. Moim osobistym zdaniem byłaby to najlepsza karta, jaką można tu dostać, ponieważ Świat oznacza sukces, obfitość i owocną przyszłość. Innymi słowy, jeśli ta osoba zastosuje się do rad otrzymanych z tego rozkładu , ma szanse na świetlana i pomyślna przyszłość.

Jak już wiecie, prawie zawsze dołączam jedną dodatkową kartę, będącą ezoterycznym symbolem czytania. W tej sytuacji jest to karta numer 6 Wielkich Arkan, Kochankowie, i znów otrzymaliśmy dokładnie to samo przesłanie: osoba pytająca musi podjąć decyzję, i po tej decyzji podjąć działanie. Warto zauważyć, że karta kochanków nie mówi o tym ani nie wskazuje, który wybór jest lepszy, prawidłowe – ona tylko przypomina, że decyzje – jakąkolwiek – naprawdę trzeba już podjąć.

To doprawdy niewiarygodne, jak konsekwentne i spójne okazało się to czytanie. Jednak by było jeszcze bardziej precyzyjne postanowiłam stworzyć coś w rodzaju podsumowania, które będzie niemal planem działania dla osoby pytającej na podstawie otrzymanych kart:

 1. Tematem przewodnim najbliższych czterech tygodni jest dla Ciebie równowaga i harmonia w byciu dawcą i odbiorcą we wszystkich aspektach Twojego życia i dotyczy to nie tylko finansów, ale także Twojego czasu i/lub energii.
 2. Jak osiągniesz tę równowagę?
  1. Puść przeszłość, bo co się stało, to się stało
  2. Odpuść niepokojące i stresujące myśli, bo ruminacje tu nie pomogą
  3. Zachowaj spokój i trzymaj się z dala od dramatów innych ludzi
 3. Co robisz zatem podczas tych 4 tygodni:
  1. Stwórz wizję swojego wymarzonego życia
  2. Każdego dnia rób mały krok w jego kierunku, choćby najmniejszy
  3. Doskonal swoje umiejętności, ucz się, studiuj i czytaj jak najwięcej o swoim obszarze zainteresowań
  4. Zaufaj swojemu sercu i przeczuciom, a nie tylko logicznemu myśleniu
  5. Bądź bardzo selektywny w kwestii czemu i komu dajesz swoją energię, czas, środki finansowe w ciągu tych czterech tygodni
  6. Miej nadzieję i wiarę co do wyniku

Prawdopodobnie zgodzisz się, że jest to praktyczny plan z bardzo konkretnymi krokami do podjęcia.
Czy osoba pytająca zdecyduje się zastosować do udzielonych rad? Nie wiem. Myślę jednak, że dla każdego, kto jest otwarty i gotowy do pracy, byłaby to naprawdę niesamowita okazja, aby zabrać się w sobie i po prostu zacząć. Sama jestem bardzo ciekawa, jak osoba pytająca spędzi najbliższe cztery tygodnie, gdy więc tylko otrzymam feedback po 20 marca, zamieszczę go tutaj.

Jak zawsze, dziękuję za poświęcony czas. W razie zainteresowania osobistym czytaniem, serdecznie zapraszam do kontaktu.

Przesyłam moc dobrych wibracji! 🤍

Published by The Tranquility Tarot

Welcome to my blog where I share the Tarot readings on different topics. I hope you will find your safe space here with like-minded people. Feel free to contact me anytime. Enjoy! Witam na mojej stronie z rozkładami Tarota. Mam nadzieję że odnajdziesz się w tej bezpiecznej przestrzeni wśród podobnie myślących ludzi. Zawsze tez możesz się ze mną skontaktować. Inspirującej lektury!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: